Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

BEZPECNE MESTO privítanie na stránke
Označenie inzercie
Bezpečné mesto
BEZPECNE MESTO úvod
Označenie inzercie

Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Bezpečné mesto SEREĎ dostane zelenú

Peter RampašekDátum13. 12. 2014 19:42:08TémaBezpečné mestoBezpečné mesto SEREĎ dostane zelenú  

 
Peter Rampašek   24-11-2010 23:41    BEZPEČNOSŤ
 
 


foto


Miloš Majko
 


Prečo je potrebný tento projekt prevencie?
Delikvencia a kriminalita detí a mládeže sa v posledných rokoch stala viac než aktuálnym problémom. Narastá počet páchateľov vo veku do 15 rokov a zvýšili sa nielen trestné činy majetkového charakteru páchané maloletými a mladistvými osobami, ale aj prejavy detskej agresivity, vandalizmu, bitkárstva, šikanovania, záškoláctva, trestná činnosť súvisiaca s požívaním alkoholu, prechovávaním a užívaním drog.
Mladiství páchatelia nepochádzajú len zo sociálne znevýhodneného prostredia a z rodín žijúcich na hranici životného minima, kde sú nevyhovujúce bytové podmienky, nedostatočná výchova a zlá finančná situácia v rodine, ale zo všetkých sociálnych vrstiev. Mnohokrát svojvoľne opustia vyučovací proces, túlajú sa so spolužiakmi a kamarátmi po uliciach a takisto vo večerných hodinách sú bez dozoru, zgrupujú sa v rôznych skupinkách, čo môže znamenať začiatok ich kriminálnej kariéry.
Samotní príslušníci štátnej i mestskej polície, ale aj pedagógovia a rodičia vnímajú tento problém ako aktuálny a veľmi vážny. Kriminalita mládeže zasahuje do všetkých oblastí života rodiny, školy, formálnych a neformálnych vzťahov v spoločnosti.Naše mesto, ako jedno z mála miest sa v tejto oblasti neslávne zviditeľnilo a začalo radikálne s pomocou verejnosti pracovať za aktívnej pomoci nového vedenia policajného zboru pracovať na projekte Bezpečné mesto.Projekt sa vytiahol z plienok a je v štádiu prezentovania na verejnosti. Dostane od nej zelenú?
Verím , že občania mesta pochopia zmysel a budú sa aktívne zapájať do pripravovaných aktivít na úseku verejného poriadku ale aj dopravy a bezpečnosti chodcov.
Veď v konečnom dôsledku budeme na ňom profitovať všetci. Kontúry projektu boli prezentované na komisií verejného poriadku a ľudia, ktorým záleží na úspešnom výsledku sú pripravení pomôcť.

 
 


 

Zdielať článok na: facebooku


 


FÓRUM:UPOZORNENIE:
Toto elektronické médium je súkromným priestorom, kde Vám umožňujeme odoslať komentár k článku. Príspevky vyjadrujú názory čitateľov, redakcia nemôže ovplyvniť ich obsah, vyhradzuje si však právo podľa vlastného uváženia odstraňovať nevhodné príspevky z diskusie bez udania dôvodu a blokovať prístup autorom príspevkov ktoré porušujú pravidlá diskusie. Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá a nenesie prípadné právne následky za názory čitateľov v diskusiách. Každý príspevok bude skontrolovaný redakciou (nie autorom článku) a v prípade, že príspevok do diskusie bude obsahovať vulgarizmy, rasistické narážky, osobné narážky a invektíva na redaktora, diskutujúcich, osoby uvedené v článku či na iné osoby, alebo sa nebude k téme článku tak príspevok bude zmazaný. Príspevok nesmie obsahovať ani reklamný text alebo reklamný odkaz. Príspevky nesmú byť v rozpore s platnou legislatívou SR.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Bezpečné mesto - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis, šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov stránky: © Miloš Majko
Stránky sú aktualizované priebežne.
Články neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

Obcan rozhodni
Označenie inzercie