Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

BEZPECNE MESTO privítanie na stránke
Označenie inzercie
Bezpečné mesto
BEZPECNE MESTO úvod
Označenie inzercie

Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Ministerstvo vnútra poskytne dotácie na prevenciu kriminality

Miloš MajkoDátum27. 11. 2011 22:41:09TémaBezpečnosť
200

Ministerstvo vnútra pomôže tým, ktorí sa venujú prevencii kriminality. Na tento účel sme vyčlenili 1 328 tisíc €. Finančne podporíme projekty, ktorých cieľom je zvýšiť bezpečnosť miest a obcí. V minulosti sme napríklad poskytli peniaze na nákup kamerových systémov. Pomôžeme tým, ktorí vytvárajú zmysluplné aktivity znižujúce riziko kriminálneho správania najmä v rizikových skupinách. Patrí medzi ne napríklad mládež ohrozená kriminalitou, recidivisti, prvopáchatelia trestných činov alebo osoby prepustené z výkonu trestu odňatia slobody. Podporíme tiež projekty, ktorých cieľom je odstrániť propagáciu kriminality prostredníctvom televízie, rozhlasu, internetu alebo iných médií. Dotácie môžu dostať fyzické alebo právnické osoby. Podmienkou je, aby si žiadateľ hradil aspoň 20% prostriedkov zo zdrojov iných ako zo štátneho rozpočtu. Projekty je potrebné predkladať na obvodný úrad v sídle kraja podľa trvalého pobytu žiadateľa. Jednotlivé projekty posudzuje komisia. Tí, ktorí v kraji žijú, totiž najlepšie poznajú podmienky a potreby pri prevencii kriminality. Komisie zriadené pri obvodných úradoch odporučia vybrané projekty na schválenie Rade vlády pre prevenciu kriminality. Lehota na predkladanie žiadostí je 30. decembra. Všetky informácie nájdu záujemcovia na stránke www.minv.sk. Dotácie na projekty v oblasti kriminality poskytuje ministerstvo vnútra podľa zákona o prevencii kriminality a inej protispoločenskej činnosti od roku 2009. Doposiaľ sme podporili projekty zamerané na prevenciu kriminality vo výške takmer 4 milióny eur.

Zdroj: minv.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Bezpečné mesto - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis, šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov stránky: © Miloš Majko
Stránky sú aktualizované priebežne.
Články neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

Obcan rozhodni
Označenie inzercie