Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

BEZPECNE MESTO privítanie na stránke
Označenie inzercie
Bezpečné mesto
BEZPECNE MESTO úvod
Označenie inzercie

Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Nie je škola ako škola, alebo miesto kde vyrastajú deti! 1. časť

Určite každý v mladosti vyrastal na ihrisku hrával rôzne hry s deťmi na sídlisku. V súčasnosti je doba iná, klamali by sme sami seba keby sme hovorili, že je to všetko ako predtým. Deti keď majú ísť do školy peši, radšej idú autom, veľa času strávia pri počítačoch a zabúdajú na pohyb ktorý im chýba. Nie je nič neobvyklé stretnúť v neskorých nočných hodinách deti pod vplyvom alkoholu. Taktiež cigarety už nie sú raritou výbavy školskej kabely žiakov základných škôl. Veľa rodičov trávi väčšinu času v robote a keď prídu mnohí domov, venujú sa svojej práci do večera. Takto dni, mesiace, roky ubiehajú a deti za ten čas rastú. Niektoré si stanovia ciele a vedia čo chcú od života očakávať no niektoré sú vychovávané ,,kamarátmi´´ a ľuďmi s ktorými sa stýkajú. Mnohé deti by chceli športovať, no povedzme si úprimne nie sú v našom meste vytvorené na to podmienky, také, aké by sme si predstavovali – haly sú preplnené, veľa ihrísk chýba. Žiaľ takáto je realita. Tieto fotky som nafotil na dvoch školách. Je zarážajúce že na základných školách (P.O. Hviezdoslava, J.A. Komenského ). Každý si pod slovom základná škola predstaví inakší obraz ako je možno vidieť na fotkách. Na škole J.A. Komenského bola prednedávnom daná nová fasádna omietka s novými oknami. Táto rekonštrukcia nebola určite lacnou záležitosťou, niektoré deti sa odvďačili posprejovaním tejto budovy. Paradox je, že jedna osoba sa snaží zlepšovať podmienky školských priestorov a druhá skupina ľudí sa to snaží devastovať . Má to zmysel ?Nie nadarmo sa hovorí, že ako sú deti doma naučené tak sa aj správajú na verejnosti. Pri vzniku týchto fotiek som tam stretol deti, ktoré sa tam hrali alebo si vychutnávali pôžitok (možno prvej ) cigarety. Našli sa tam aj deti, ktoré popíjali. Viete kde Vaše deti trávia čas ? Mnohí rodičia asi nie.


Fotogaléria k článku:

Zobraziť všetky fotografie

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Bezpečné mesto - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis, šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov stránky: © Miloš Majko
Stránky sú aktualizované priebežne.
Články neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

Obcan rozhodni
Označenie inzercie