Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

BEZPECNE MESTO privítanie na stránke
Označenie inzercie
Bezpečné mesto
BEZPECNE MESTO úvod
Označenie inzercie

Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Prečo práve seniori by mali pomôcť deťom? - bezpečnosť detí na priechodoch pre chodcov I.

Miloš MajkoDátum25. 10. 2011 13:33:01TémaBezpečné mesto
200 Foto: (C)  Milos Majko  / Bezpecne mesto / Key West, Florida, USA

Sereď  |  Mestská polícia vyzvala seniorov, aby sa zúčastnili pracovného stretnutia zameraného na zabezpečenie priechodov pre chodcov v čase ich najväčšieho využívania deťmi idúcimi do a zo školy či MŠ.  Žiaľ zo strany dôchodcov bol záujem  - nulový.  Škoda. Prečo by sa dôchodcovia do projektu mali zapojiť a kto by ich mal k tomu motivovať?

V prvom rade, ide o naše deti, ich vnúčatá a teda o bezpečnosť toho najcennejšieho čo doma máme. Z toho vyplýva, že osloviť by svojich deduškov a babičky mali najmä deti, resp. ich rodičia. Práve oni predsa v práci tŕpnu, či ich ratolesti bezpečne prídu do školy.

Viem, moje názory na niektoré veci sú niekedy  hodne odlišné od väčšiny. Vychádzajú však z poznania stavu a situácie v identickej problematike v zahraničí. A som jeden z mála, ktorí napriek mnohým negatívnym skúsenostiam stále veria, že my na  Slovensku nie sme až tak zaostalí, sprostí alebo jednoducho  "iní" ako tí v  USA, Nemecku, Japonsku, či dnes už aj v Poľsku.

Z tohto predpokladu som vychádzal aj pri návrhoch bezpečnostných vizuálov  vozidiel  PZ SR, Mestských polícií, záchranárskych zložiek či pri riešení  napríklad aj obsahu projektu  Bezpečné mesto.  V podstate vo svete je už všetko vymyslené. Aj už spomenutá účasť seniorov na bezpečnosti detí prechádzjúcich cez priechody pre chodcov  nielen v blízkosti škôl, ale lokalizované aj v centre miest či priechody križujúce hlavné, resp. frekventované cesty. V jednotlivých krajinách sa  spôsoby zastavovania výrazne odlišujú - u nás sú žiaľ propagované štandardné zastavovacie terčíky. Chyba !  Rešpektovanie učiteľky  ponáhľajúcimi sa a nervózymi vodičmi majúcej  "na krku"  dvadsať  deťúreniec a držiac v ruke  malý  a nevýrazný zastavovací terčík - utópia. Doba pokročila. a prispôsobenie sa súčasným podmienkam je nevyhnutnosťou.

Práve projekt  "Bezpečné mesto"   počíta s aplikáciou vo svete osvedčených metód a postupov do našich podmienok.   Som rád, že v spolupráci s Mestskou políciou, spojením síl a prostriedkov už v dohľadnej dobe máme šancu  bezpečnosť  našich ratolestí zvýšiť na úroveň  štandardnú vo vyspelých krajinách.

Milí rodičia, oslovte Vy seniorov z rodiny a vysvetlite im, že  niet cennejšieho  a dôležitejšieho  ako ich vnúčatá - naše deti. Zapojenie sa do projektu bezpečnosti nemôže byť otravovaním na dôchodku, ale dôležitým prínosom v oblasti bezpečnosti a úplne normálnej spolupatričnosti, ktorá je normálna všade vo svete. Nebuďme výnimkou.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Bezpečné mesto - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis, šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov stránky: © Miloš Majko
Stránky sú aktualizované priebežne.
Články neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

Obcan rozhodni
Označenie inzercie