Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

BEZPECNE MESTO privítanie na stránke
Označenie inzercie
Bezpečné mesto
BEZPECNE MESTO úvod
Označenie inzercie

Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Vyberáme z redakčnej pošty - čo by sa stalo, keby zlodej narazil na dieťa idúce napríklad na toaletu?

Miloš MajkoDátum12. 04. 2010 02:00:00TémaBezpečné mestoVyberáme z redakčnej pošty - čo by sa stalo, keby zlodej narazil na dieťa idúce napríklad na toaletu?  

 
Miloš Majko   12-04-2010 23:47    BEZPEČNOSŤ
 
 

Dnes z redakčnej pošty vyberáme viac menej bezpečnostnú výstrahu jedného z čitateľov. Ide o jeho osobnú skúsenosť a podľa rozhovoru s ním, pozná v činžiaku ešte tri prípady, ktorým sa podobná vec stala. Ani jeden však prípad neohlásil na políciu, čo ja osobne považujem za zásadnú chybu. Ide však o slobodné rozhodnutie každého poškodeného. Autor e-mailu si želal zostať v anonymite, no e-mail podpísaný je a okrem toho sa poznáme osobne...

- - -

Chcel by som upozorniť na množiace sa krádeže v bytoch v Seredi. Stáva sa čoraz častejšie, že hlavne v nočných hodinách lupiči vykrádajú neuzamknuté byty. Je pravdepodobné, že tieto osoby vo večerných hodinách sledujú svoje obete a zisťujú či po sebe byt uzamknú alebo nie.Vytipovaný neuzamknutý byt potom v noci vykradnú. Týmto indivíduám nevadí ani prítomnosť "domácich" v byte. Často ukradnú to čo nájdu v blízkosti vchodových dverí. V niektorých prípadoch boli odcudzené peňaženky, mobilné telefóny či kľúče. V prípade, že tieto cennosti nie sú na chodbe lupiči si vystačia aj s kabátmi, bundami či topánkami. Chcem tým vystríhať spoluobčanov aby si dávali pozor aj doma, nikdy neviete čo môžu niektorý ľudia vyviesť.

- - -

Nebezpečenstvo nezpočíva iba v tom, že páchateľ odcudzí osobné veci, doklady, elektroniku, kľúče, peňaženky či telefóny. Za najnebezpečnejšie považujem to, že sa náhodou môže zobudiť napríklad malé dieťa, ktoré pôjde práve na toaletu. Vyľakané a kričúce predstavuje v činžiaku mimoriadne riziko pre odhalenie páchateľov a ich následné zadržanie. Ako by v danej situácii jednali, ťažko predpokladať. Zľaknutie a psychická trauma by boli asi tým najmenším spôsobeným zlom. Nedá sa však vylúčiť aj vážne ublíženie dieťaťu, ktoré by za určitých podmienok napr. nemuselo zranenie do zobudenia rodičov prežiť... Myslím si, že nič nereálne a z porušovania domovej slobody, vlámania a krádeže by sa stala tragédia.

Prosím, zamyslite sa nad relatívne zľahčením situácie neohlásením podobných vlámačiek na Políciu. Keď nie je prípad ohlásený, akoby sa nestal. Potom nie je možné robiť prevenciu a na základe neznalosti a nepripravenosti, môže niekto doplatiť nielen finančnou ujmou, ale aj zdravím, či životom. Drzosť a agresivita páchateľov skutočne narastá. Nič nemajú, nemajú teda o čo prísť a sú odkázaní na riskovanie možno už za pár drobných. A to je zlá kombinácia.

 
 


 

Zdielať článok na: facebooku


 


FÓRUM:UPOZORNENIE:
Toto elektronické médium je súkromným priestorom, kde Vám umožňujeme odoslať komentár k článku. Príspevky vyjadrujú názory čitateľov, redakcia nemôže ovplyvniť ich obsah, vyhradzuje si však právo podľa vlastného uváženia odstraňovať nevhodné príspevky z diskusie bez udania dôvodu a blokovať prístup autorom príspevkov ktoré porušujú pravidlá diskusie. Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá a nenesie prípadné právne následky za názory čitateľov v diskusiách. Každý príspevok bude skontrolovaný redakciou (nie autorom článku) a v prípade, že príspevok do diskusie bude obsahovať vulgarizmy, rasistické narážky, osobné narážky a invektíva na redaktora, diskutujúcich, osoby uvedené v článku či na iné osoby, alebo sa nebude k téme článku tak príspevok bude zmazaný. Príspevok nesmie obsahovať ani reklamný text alebo reklamný odkaz. Príspevky nesmú byť v rozpore s platnou legislatívou SR.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Bezpečné mesto - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis, šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov stránky: © Miloš Majko
Stránky sú aktualizované priebežne.
Články neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

Obcan rozhodni
Označenie inzercie