Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

BEZPECNE MESTO privítanie na stránke
Označenie inzercie
Bezpečné mesto
BEZPECNE MESTO úvod
Označenie inzercie

Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

"Závislosť na drogách je ako závislosť na kyslíku" - drogy sú svinstvo, hovorí Rado po 20 rokoch závislosti

Monika MajkováDátum18. 06. 2015 08:48:42TémaBezpečné mesto
200

Začalo to pred tromi rokmi. Po úspešnom budovaní detského mobilného dopravného ihriska sme chceli projekt Bezpečné mesto posunúť do inej roviny, ktorá je v Seredi až priveľmi aktuálna. Vlastne mesto svojim spôsobom minimálne v republike preslávila. Ide o drogy a problematiku týkajúcu sa tohto svinstva, ktoré ničilo, ničí a nepochybne ešte dlho ničiť bude množstvo rodín a životov.

Pri jednej z reportáží robenej pri železničnej trati, sme sa stretli s narkomanom, ktorý sa už na prvý pohľad v komunikácii výrazne líšil od ostatných po odpadkoch sa pohybujúcich ľudí. Dohodli sme sa na stretnutí a rozhovore na kameru - úprimne, neveril som že dané slovo poskytnúť rozhovor dodrží. A dodržal. Síce požiadal o malé strpenie a so striekačkou v ruke si najskôr za neďaleký roh zabehol niečo šľahnúť. Rozhovor bol síce opatrný a taký "skúšobný" z obidvoch strán, no úspech mal dostatočný a bol začiatkom ďalších, ba dokonca aj živých prednášok pred žiakmi ZŠ a samozrejme znovu aj kamerami.

Odvtedy teda uplynuli 3 roky a s Radom sme sa stretli znovu. Znovu nemal problém postaviť sa pred kameru a povedať o sebe pravdu. Jednoducho pokým je v Seredi, skončiť s drogami dosť určite nedokáže. Berie už takmer 20 rokov a ako sám hovorí, svoj po dlhé roky bezdomovecký život cíti aj na zdraví. Vie, že to nie je cesta, no zároveň uznáva, že na inú v súčasnosti nemá dostatok síl. A možno aj odvahy.

Video s Radovým príbehom videlo viac ako 100 000 ľudí, tisíce žiakov základných a stredných škôl, možno tisíce rodičov. Nakoľko pomohol v prevencii si hodnotiť nedovolím - takto už ale s prevenciou chodí. Môžeme sa len spoľahnúť na slová odborníkov, štatistiky a dlhodobé výskumy priamo hovoriace čo, kedy a pre akú skupinu ľudí prevencia zaberá.

S Radom sme sa stretli neďaleko Larzenok pod násypom včera a dnes vám prinášame krátky, možno trošku hodnotiaci rozhovor.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Bezpečné mesto - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis, šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov stránky: © Miloš Majko
Stránky sú aktualizované priebežne.
Články neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

Obcan rozhodni
Označenie inzercie